فیلتر فراخوان

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران فراخوان

بیست‌وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

1399-04-31

بیست‌وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به نقل از روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دانشجويان مولف و مترجم فرصت دارند تا 31 تیرماه سال جاری آثار خود را به دبيرخانه دائمی جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي ارسال كنند.

شرايط شركت در جشنواره
بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح 2و3 می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

براین اساس همزماني دوره تحصيل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومي كتاب براي اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار كتاب در ابتدای سال 97 تا پایان 98 ، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از كتاب به دبيرخانه و ارسال نسخه ای از متنِ زبان اصلي آثار ترجمه شده، از جمله شرايط شرکت در جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي است.

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (97-98) به چاپ رسانده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.
كتاب های الكترونيك ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز بايد داراي مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام باشند.
يادآور مي شود آثار دريافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزيده اي كه توسط بيش از يك نفر تأليف يا ترجمه شده اند، صرفاً يك جايزه تعلق خواهد گرفت.

تجليل از ناشر برگزيده و جوانترين مولف و مترجم دانشجو
براساس اين فراخوان، ناشران محترم نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشراني كه بر اساس ملاک های دبیرخانه، بهترین شکل مشاركت را در انتشار آثار دانشجويي داشته ­اند، تجليل خواهد شد.
همچنین در مراسم پایانی اين جشنواره جوان­ترين پديدآورنده، مولف و مترجم معرفی و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

موضوعات بخش ويژه بیست و هفتمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي
بخش ویژه بیست و هفتمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي، به موضوعات مطالعات فرهنگی (شامل اقتصاد فرهنگ، سیاستگذاری فرهنگی، فرهنگ دانشگاهی)، "آسیب های اجتماعی"، "اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی"، "مطالعات رسانه"، "مدیریت بحران"و "اخلاق حرفه ای" اختصاص دارد.

خاطر نشان می کند، اين جشنواره هر سال همزمان با هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در فضای دانشگاهي كشور، شناسایی و حمايت از دانشجويان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقويت بنيه علمي دانشجويان برگزار مي‌شود.
.
گفتنی است علاقه‌مندان مي‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان شهداي ژاندارمري، پلاك72، صندوق پستی:1163-13145 سازمان انتشارات جهاددانشگاهي ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66952727 تماس حاصل نمایند.

لازم به ذکر است، با توجه به لزوم جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا، شرکت کنندگان بایستی پس از ثبت نام الکترونیکی (که از 23 فروردین ماه آغاز می ­شود)، نسخه فیزیکی کتاب خود را تنها در بازه زمانی 1 تا 31 تیرماه (به شرط اعلام وضعیت عادی توسط ستاد ملی کرونا) به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. بدیهی است آثاری که پیش از این تاریخ به دبیرخانه ارسال شود،توسط دبیرخانه دریافت نخواهد شد.

  • مقاله
  • عمومی