فیلتر اخبار عمومی

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران اخبار عمومی

 • تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» که با هدف ایجاد عدالت در دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده است، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در این سامانه تا دو کیلوگرم بابت سفارش صرفا مبلغ ۳۰هزار ریال دریافت می‌شود و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت خواهد شد.

  در دوره زمانی ۲۵اسفند‌ماه سال گذشته تاکنون ۳۱هزار بسته کتاب از طریق این سامانه ارسال شده‌است که این رقم معادل فعالیت ۶ماه از سال ۱۳۹۸است.

  تا اواسط اسفند ۱۳۹۸، ۴۵۰ فعال حوزه کتاب و نشر شامل ن ...

  • اخبار عمومی
 • اعلام برندگان جایزه کتاب لس‌آنجلس تایمز

  به نقل از لس آنجلس تایمز، امسال برندگان جایزه کتاب شهر لس‌آنجلس به صورت مجازی و از طریق شبکه اجتماعی توئیتر اعلام شد. این جایزه یکی از جوایز معتبر ادبی شهر متعلق به روزنامه لس‌آنجلس تایمز است. مسئولان جایزه می‌گویند امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا برندگان به صورت مجازی اعلام شدند.

  برندگان جایزه کتاب لس آنجلس تایمز نیز در نظراتی زیر پست منتشر شده توسط صفحه توئیتر روزنامه هر کدام به نحوی نسبت به اعلام نامشان واکنش نشان دادند. تمام نظرات پست شده توسط نویسندگان مربوط به ویروس کرونا و شیوع این ویروس در سراسر جهان بود.

  اکثر پیام‌های منتشر شده توسط نویسندگان برنده جوایز مخ ...

  • اخبار عمومی
  • جوایز ادبی / هنری
 • اعلام برندگان دور اول جایزه ناداستان «پیرسوک»

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، داوران جایزه ناداستان «پیرسوک» مشتمل بر علی خدایی، محمد کشاورز، محمد طلوعی، محمدرضا فرزاد و پیمان هوشمندزاده با اعلام نتایج این رویداد، در متن پایانی این رویداد آوردند:
  بر آن بودیم که جشن پایان جایزه ناداستان پیرسوکِ سال 1398 با سوژه‌ «شهرمن کو؟» را شب یلدای پارسال برگزار کنیم اما چنان غم پس غم آمد که مجالی برای گرفتن جشن و شادمانی نبود. صبر کردیم شاید حال دوران بِه شود، اما نشد تا اسفند که بلای فرامرزی کرونا آمد و همه را در بهت و حیرت فرو برد. حالا که دیگر امیدی به برگزاری مراسم حضوری در روزهای نزدیک نیست نام برندگان ...

  • اخبار عمومی
 • تخفیف‌های قرنطینه‌ای آمازون برای مطالعه کتاب الکترونیک

  به نقل از ایبوک ریدر، مسئولان فروشگاه کتاب آمازون اعلام کردند خدمات نامحدود عرضه کتاب خود در ایام قرنطینه را با حداکثر 40درصد ارائه می‌کنند. سرویس نامحدود کتاب آمازون اکثراً از طریق کتابخوان الکترونیک کیندل در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.

  آمازون اعلام کرده با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور آمریکا و قرنطینه شدن بسیاری از شهروندان این کشور، این تخفیف‌ها را برای سرگرم شدن و مطالعه کتاب‌های بیشتر ارائه می‌کند.

  این فروشگاه همچنین برای کاربران و مشترکان قدیمی این سرویس دو ماه خدمات رایگان ارائه کرده است. کاربران پیش از این ماهیانه حدود 10دلار برای مطالعه نامحدود کت ...

  • اخبار عمومی
 • درگذشت علی‌اصغر سعیدی

  علی‌اصغر سعیدی خویی - مترجم آثار ادبی و سفرنامه - در ۸۶سالگی و در سکوت خبری درگذشت.
  کامیار عابدی در این‌باره به ایسنا گفت: متاسفانه این مترجم فرهیخته، ایران‌دوست و نیک‌اندیش در ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در حالی درگذشت که به سبب وضعیت کنونی در ایران و جهان، بسیاری از دوستانش، حتی پس از تعطیلات نوروز هم از درگذشت او آگاه نشدند.
  علی‌اصغر سعیدی (متولد ۱۳۱۲، خوی) در رشته زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه تبریز لیسانس گرفت و پس از اتمام دوره فوق لیسانس علوم اداری در دانشگاه تهران، در فرانسه دوره دکتری ادبیات تطبیقی را گذراند. او ابتدا به تدریس زبان‌های فرانسوی و انگلیسی در دبیرستان‌ها و سپس ...

  • اخبار عمومی
  • اخبار نویسنده‌ها