فیلتر اخبار عمومی

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران اخبار عمومی

اعلام برندگان دور اول جایزه ناداستان «پیرسوک»

1399-01-30

اعلام برندگان دور اول جایزه ناداستان «پیرسوک» به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، داوران جایزه ناداستان «پیرسوک» مشتمل بر علی خدایی، محمد کشاورز، محمد طلوعی، محمدرضا فرزاد و پیمان هوشمندزاده با اعلام نتایج این رویداد، در متن پایانی این رویداد آوردند:
بر آن بودیم که جشن پایان جایزه ناداستان پیرسوکِ سال 1398 با سوژه‌ «شهرمن کو؟» را شب یلدای پارسال برگزار کنیم اما چنان غم پس غم آمد که مجالی برای گرفتن جشن و شادمانی نبود. صبر کردیم شاید حال دوران بِه شود، اما نشد تا اسفند که بلای فرامرزی کرونا آمد و همه را در بهت و حیرت فرو برد. حالا که دیگر امیدی به برگزاری مراسم حضوری در روزهای نزدیک نیست نام برندگان را اعلام می‌کنیم. مبلغ جایزه‌ به حساب آن‌ها واریز می‌شود و تندیس در مراسم جایزه ناداستان دور بعدی تقدیم خواهد شد. برای برگزاری دور اول این مسابقه ترجیح دادیم از حمایت و پشتیبانی شرکت‌ها و نهادها استفاده نکنیم. در ضمن برنامه‌های مربوط به این دوره به زودی از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت در دسترس شما قرار خواهد گرفت. با سپاس از همراهی و همدلی داوران گرامی و دبیر اجرایی جایزه: آیدا بناکار،

بیانیه‌ هیئت داوران جایزه ناداستان پیرسوک را در ادامه می‌خوانید:

ناداستان مفهوم تازه‌ای در فارسی نیست اما نام تازه‌‌ای است و این تازگی نام کسانی را وحشت‌زده یا تعجب‌زده می‌کند. سابقه‌ ناداستان در فارسی مفصل است، از رسائل و اخوانیات تا شکاریه‌ها و خاطرات اما نامیدنش در یک قالب کلی محصول زمانه ما است. این‌ جایزه و مسابقه، شاید بیشتر از هر چیزی پاسخ به این اضطراب نام ‌نهادن بشر بر پدیده‌ها است، این که انسان دوست دارد با پدیده‌های جهان به اسم جدیدشان تخاطب کند حتا اگر مفاهیمی کهن باشند.

ما داوران این دوره‌ جایزه‌ی ناداستان پیرسوک بیش و پیش از هرچیزی این اتفاق را میمون و مبارک می‌دانیم و به کسانی که برنده‌ این اولین دور مسابقه شدند تبریک می‌گوییم و امیدواریم که این چراغ در روزهایی تاریک چون امروز روشن بماند.

بر اساس رای هیئت داوران مسابقه ادبی ناداستان پیرسوک الهام تربت اصفهانی با اثری بنام «مهره‌های‌ منچ درپراید» به عنوان نفر اول برنده تندیس و یک میلیون تومان وجه نقد، راضیه مهدی زاده با ناداستان «شهر من کو؟» برنده دوم موفق به کسب تندیس و پانصدهزارتومان وجه نقد، اثری با نام «دم، بازدم و دوباره دم» از فرهاد ریاضی در جایگاه سوم انتخاب و تندیس و سیصد هزار تومان وجه نقد دریافت می‌کند و در هدیه کازرونی با ناداستان «قصردشت» به عنوان نفر سوم برنده تندیس و سیصد هزار تومان وجه نقد شد.

  • اخبار عمومی