فیلتر اخبار عمومی

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران اخبار عمومی

تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد

1399-01-30

تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» که با هدف ایجاد عدالت در دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده است، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در این سامانه تا دو کیلوگرم بابت سفارش صرفا مبلغ ۳۰هزار ریال دریافت می‌شود و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت خواهد شد.

در دوره زمانی ۲۵اسفند‌ماه سال گذشته تاکنون ۳۱هزار بسته کتاب از طریق این سامانه ارسال شده‌است که این رقم معادل فعالیت ۶ماه از سال ۱۳۹۸است.

تا اواسط اسفند ۱۳۹۸، ۴۵۰ فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند که با اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» تعداد اعضا با رشد ۵۰ درصدی به ۶۵۹ فعال شامل ۴۵۲ ناشر، ۱۰۶ کتابفروشی و ۱۰۱ فروشگاه اینترنتی کتاب رسیده‌است.

در دوره زمانی۲۵اسفند‌ماه سال ۱۳۹۸ تا ۲۵فروردین سال جاری، به حدود 4000 منطقه روستایی کتاب ارسال شده‌است که طولانی‌ترین مسیر ارسال کتاب از تبریز تا میناب - ۱۹۸۸کیلومتر- وزن۲ کیلو مبلغ ۳ هزار تومان محاسبه شده است.

بیشترین میزان ارسال کتاب در این طرح متعلق به تهران، قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت‌کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بوده‌اند.

ناشران، کتابفروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، در صورت داشتن پروانه کسب و کار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت‌نام و عضویت اقدام کنند.

  • اخبار عمومی