قوانین سایت

قوانین لک‌لک بوک

فهرست مطالب

الف – شرایط عضویت

ب - اطلاعات خصوصی

ج - شرایط استفاده

د - حقوق مالکیت معنوی

ح - شرایط فعالیت در لک‌لک بوک

توافق نامه متن این توافقنامه متعلق به لک‌لک بوک و کلیه حقوق انتشار آن محفوظ است و علاوه بر مفاد زیر لک‌لک بوک به عنوان یک سایت ایرانی از قوانین مقررات جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌نماید. قواعد و قوانین زیر مربوط به شرایط عضویت و بهره برداری از سایت لک‌لک بوک است. عضویت در سایت به معنی اطلاع کامل از متن و پذیرش شرایط آن است. لک‌لک بوک ‌می‌تواند هر قسمت از این قرارداد را در هرموقع تغییر دهد، اما متن قرارداد همیشه بر روی سایت قابل مشاهده است. در صورت مخالفت با قوانین سایت، می‌توانید عضویت خود را از سایت حذف کنید. این توافق نامه در تمام صفحات سایت (انتهای هر صفحه) با عنوان «قوانین سایت» موجود و قابل مشاهده است.

الف – شرایط عضویت

ثبت نام در سایت لک‌لک بوک مستلزم درج اطلاعات واقعی است، اما نام کاربری عمومی شما می‌تواند نامی غیر از اسم واقعیتان باشد. با این وصف جعل هویت اشخاص حقیقی یا حقوقی، تیم مدیریت سایت و سوء استفاده از آن در جهت فریب سایر کاربران ممنوع است. تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب جهت نام کاربری خود استفاده نمایند، در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب بدون اخطار قبلی اشتراک کاربر حذف و دسترسی وی به سایت قطع خواهد شد.


ب – اطلاعات خصوصی

اعضاء نباید اطلاعات خصوصی یا حساس را برروی اینترنت قرار دهند، لک‌لک بوک مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات را نمی‌پذیرد. آدرس ایمیل شما برای عموم قابل مشاهده نیست و اطلاعات شخصی اعضاء محرمانه نگهداری می‌شود. تحت هیچ شرایطی سایت لک‌لک بوک مسئولیت خسارت های وارده در اثر اعتماد و اتکاء اعضاء به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات توسط خود عضو را نمی‌پذیرد. مسوولیت حفظ رمز عبور به عهده خود کاربر است و سایت لک‌لک بوک تحت هیچ شرایطی رمز عبور کاربران را از آنها درخواست نخواهد کرد. در صورتیکه کلمه عبور خودرا فراموش کرده اید با استفاده از لینک «فراموشی کلمه رمز» می‌توانید آنرا دریافت کنید. مسئولین سایت به هیچ عنوان نسبت به ارسال دستی این اطلاعات اقدام نخواهند کرد.


ج – شرایط استفاده

اعضاء مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، پورنو، غیراخلاقی و غیرقانونی برروی این سایت نیستند. لک‌لک بوک خود را مجاز به کنترل مطالبی که بر روی سایت قرار داده شوند می‌داند، ولی خود را ملزم به این مسئله نمی‌داند. مسئولیت کلیه مطالب قرارداده شده روی سایت به عهده قراردهنده اطلاعات است و اشخاص نباید مطالب نامناسب را برروی این سایت قراردهند. مسئولیت کنترل محتوا در صفحات و رسانه‌های لک‌لک بوک بر عهده مدیر مربوطه بوده و در صورت تخطی یا سهل‌انگاری برخورد مقتضی با مدیر مربوطه خواهد شد. لک‌لک بوک گاه برای اطلاع یافتن شما از مطالب مهم (دریافت پیام در صندوق پیام، درخواست اضافه شدن به لیست دوستان و...) به شما ایمیل هایی می‌فرستد، شما بدینوسیله موافقت خود را با دریافت اینگونه ایمیل ها اعلام می‌دارید. سایت لک‌لک بوک می‌تواند در صورت تخلف از قوانین سایت، عضویت اعضاء متخلف را (اعم از کاربر معمولی یا ویژه)، حذف یا تحریم کند.


د- حقوق مالکیت معنوی

استفاده از مطالب قرارگرفته بر روی این سایت در جاهای دیگر، تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است. کلیه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات لک‌لک بوک، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط لک‌لک بوک جزئی از دارایی‌های معنوی ما محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود، در انحصار لک‌لک بوک است. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ما محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط لک‌لک بوک و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار لک‌لک بوک است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت لک‌لک بوک و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای لک‌لک بوک محفوظ است.

سایت مجاز است به هر نحوی که بخواهد از مطالب اعضا استفاده نماید، مثلا آنها را بصورت برگزیده در قسمت دیگری از سایت یا شبکه‌های اجتماعی نمایش دهد. مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده کاربر می باشد. استفاده از سایت لک‌لک بوک برای مقاصد تجاری یا تبلیغات، بازاریابی و مانند آن ممنوع است. برای تبلیغ روی این سایت می‌توانید با تماس با قسمت پشتیبانی از شرایط تبلیغ روی سایت مطلع شوید.


هـ - شرایط فعالیت در لک‌لک بوک

پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی در سایت ممنوع می باشد. لک‌لک بوک سایتی فرهنگی و ادبی است، لذا بحثهای سیاسی جنجال‌برانگیز در آن مجاز نیست. از تهدید، اذیت و آزار، تجاوز و حمله به حقوق دیگران جداً خودداری نمائید. بکار بردن کلمات و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی ممنوع است. قرار دادن تصاویر و طرح و کاریکاتورهای ترسناک، دل‌خراش، غیراخلاقی، مستهجن و تصاویر موهن سیاسی و مذهبی در هیچ یک از قسمت‌های سایت مجاز نیست. درج مطالب مستهجن و مبتذل، افتراآمیز، موهن و غیراخلاقی و بی‌حرمتی به مقدسات در تمام قسمت‌ها خلاف مقررات است. درج هرگونه محتوای منجر به قومیت‌گرایی و تفرقه افکنی در سایت ممنوع است. کاربران موظفند علاوه بر رعایت مقررات فعالیت در لک‌لک بوک، از قوانین جرائم رایانه‌ای نیز پیروی نمایند. در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سایت می توانید از طریق لینكهایی كه به همین منظور در بخشهای مختلف سایت قرارداده شده است، اقدام نمایید. با کاربرانی که به شرایط فوق بی‌توجهی نمایند، حسب مورد برخورد مقتضی خواهد شد. اطلاعیه‌هایی که توسط تیم مدیریت بصورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم مقررات فعالیت در سایت بوده و رعایت مفاد آن الزامی است.قوانین نگارش معرفی کتاب

معرفی کتاب باید حداقل 300 کلمه باشد. از نویسنده، تنها به ذکر نام و سال انتشار اثر اشاره شود؛ شرح زندگی نویسنده مجاز نیست، مگر اینکه نگارش اثر مربوط به بخشی از زندگی یا تجربه‌های نویسنده باشد. برای کتاب‌های ترجمه شده، نام اصلی اثر و بهترین ترجمه موجود در بازار معرفی شود و عکس منتخب، از طرح جلد بهترین ترجمه باشد. توضیحات جالب و خواندنی از داستان مطرح شود، بدون این که خط اصلی داستان و انتهای آن لو برود. اگر کتاب برنده جایزه‌ای بوده، حتما هنگام معرفی قید شود.


قوانین نگارش نقد

نقد کتاب باید حداقل 500 کلمه باشد. در نقدها باید به نکات فنی داستان، از جمله زاویه دید، شخصیت‌پردازی و... پرداخته شود و در صورتی که نمادی در داستان بکار رفته، توضیحات مختصری در آن موارد ذکر شود، تا کمکی باشد برای خواننده غیرحرفه‌ای برای بیشتر لذت بردن از داستان.