فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

دلشکسته

ادبیات

مترجم : سیروس نویدان

«اونوره دو بالزاک» نویسنده‌ی نامدار فرانسوی است که او را پیشوای مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات می‌دانند.
«کمدی انسانی» نامی است که بالزاک برای مجموعه آثار خود که حدود ۹۰ رمان و داستان کوتاه را دربرمی گیرد، برگزیده است. توصیفات دقیق و گیرا از فضای حوادث و تحلیل نازک‌بینانه روحیات شخصیت‌های داستان بالزاک را به یکی از شناخته‌شده‌ترین و تأثیرگذارترین رمان‌نویسان دو قرن اخیر تبدیل کرده است.
آثار بالزاک آینه‌ای از جامعه‌ی فرانسه روزگار اوست. او افراد هر طبقه‌ی اجتماعی، از اشراف فرهیخته گرفته تا دهقانان عامی را در کمدی انسانی خود جای می‌دهد و جنبه‌های گوناگون شخصیتی آنان را در معرض نمایش می‌گذارد. تأثیر او بر بسیاری از نویسندگان ناتورالیست از جمله امیل زولا کاملاً آشکار است.

کتاب دل‌شکسته در سال ۱۸۳۲ منتشر شد. این کتاب راوی حوادث و اتفاقاتی است که راز و رمز از چشم قانون به دور می‌ماند و حقایقی را بازگو می‌کند که در آن دست خداوند نارسائی‌های قانون و دستگاه عدالت بشری را جبران می‌کند. در سال ۱۷۹۲ در شهر ایسودون پزشکی به اسم «روژه» زندگی می‌کرد که در بین مردم به بدجنسی شهره بود. یک اشتباه تنها، همان طور که خانم دکوان گفته بود، نمی‌تواند عیب بزرگی باشد اما پس از چند بار تکرار دیگر گناه نابخشودنی محسوب می‌شود.
این کتاب با ترجمه «سیروس نویدان» توسط انتشارات کوشش منتشر شده است.
سودابه امیریاونوره دو بالزاک
اونوره دو بالزاک اُنوره دو بالزاک (Honoré de Balzac) متولد ۲۰ مه ۱۷۹۹ ، نویسنده‌ی نامدار فرانسوی است که او را پیشوای مکتب واقع‌گرایی (ادبیات) اجتماعی می‌دانند. وی در ۱۸ اوت ۱۸۵۰، در سن ۵۱ سالگی درگذشت.

کتاب های مشابه