فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

خاطره‌ای از دو دوشنبه

ادبیات

مترجم : زهره خلیلی

کتاب «خاطره‌ای از دو دوشنبه» شامل دو اثر از دو نمایشنامه‌نویس مشهور، آرتور میلر و لوئیجی پیراندلو، است که با ترجمه‌ی زهره خلیلی منتشر شده است.
قدرت و قوت نمایش تک‌پرده‌ای از اهمیت بسیاری برخوردار است. نمایشنامه‌نویس باید حرفی برای گفتن داشته باشد، حرفی انسانی و در عین حال شخصی. دو نمایشی که می‌شنوید موشکافانه، عمیق و پرقدرت هستند و نویسندگان آن‌ها از بلوغ و پختگی برخوردارند.
در نمایش «خاطره‌ای از دو دوشنبه» آرتور میلر برشی عرضی از انسان‌ها را به ما نشان می‌دهد که در روزمرگی‌ فلج‌کننده‌ی نیروی کار غیرماهر در انبار کالایی اسیر شده و یا به عبارتی به دام افتاده‌اند. در این نمایش میلر دغدغه‌ی معرفت اخلاقی کاراکترهای خود را دارد، درجه‌ی خودآگاهی‌شان و قدرتی که با عملی ساختن آرزوهای خود به دست خواهند آورد.
در «مردی با گلی در دهان» ما با ساختار داستان‌های کوتاه مواجه هستیم. تمرکز پیراندلو در این اثر بر تضاد درونی است. این از کاراکترهای آشنای اوست و قدرتش در تخیلات هوشمندانه و دقیق است. در تلاشی که برای تحمل آگاهی از مرگ نه چندان دور کاراکتر داستان با گذاشتن خود در نقش یا ماسک دیگران می‌کند.کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار