فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

شور هستی

ادبیات

مترجم : محمود بهزاد

کتاب شور هستی با پرداختن به مهم‌ترین رویدادهای زندگی چارلز داروین، خلائی را که در آثار مکتوب او وجود دارد پر می‌کند؛ و چشم‌انداز جدیدی را روبروی خواننده می‌گشاید.
شور هستی فقط داستان کشتی جنگی بیگل نیست، بلکه شرح کامل یک عمر تحقیق هوشمندانه است که به بهای از دست رفتن تندرستی داروین تمام شد. جروبحثی دانشگاهی و دینی به راه انداخت که دوستان قدیمی‌اش را علیه یکدیگر برانگیخت.
سبک بی‌نظیر استون چنان جامعیت دارد که به همه‌چیز تازگی می‌بخشد؛ از آشوب طوفان کیپ هورن، از دوستی‌های بسیار صمیمانه گرچه پرهیاهوی بعضی از نوآوران انگلستان گرفته، تا آرامش «مسیر ماسه‌ای» خانه داون داروین در کنت.
داروین انتخاب طبیعی را عامل گوناگونی جانداران و سازگاری آنها به محیط‌های مختلف زندگی روی زمین معرفی کرده است. از آن زمان تاکنون در نحوه‌ی اثر انتخاب طبیعی و مفهوم آن تغییرات بسیار داده شده است.
جان کلام آنکه بر اثر پیشرفت‌های علمی زمان، داروینیسم تکامل‌یافته و صورتی دیگر پیدا کرده است. و آنچه از آن مورد تأیید قرار گرفته " تحول عالم جانداران از صورت‌های ساده اولیه به انواع امروزی است."
ازآنجاکه این استنتاجات متکی به مدارک فراوانی است که از علوم زمین‌شناسی، دیرین‌شناسی، کالبدشناسی مقایسه‌ای، جنین‌شناسی، توزیع جغرافیایی جانداران، فیزیولوژی و ژنتیک به‌دست آمده‌اند، نه تنها در عصر داروین، بلکه هم‌اکنون نیز موردپذیرش اکثر دانشمندان قرارگرفته‌اند.

موضوع(ها):
داروین، چارلزرابرت، ۱۸۰۹ - ۱۸۸۲ م. - داستان
طبیعت‌گرایان - انگلستان - داستان
داستان‌های آمریکایی - قرن ۲۰م.ایروینگ استون
ایروینگ استون او در ۱۴ ژوئیه ۱۹۰۳ در کالیفرنیا زاده شد و در ۲۶ اوت ۱۹۸۹ در سن ۸۶ سالگی در لس آنجلس کالیفرنیا درگذشت.