فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

ثروتمندترین مرد بابل

علوم انسانی

مترجم :

«بابل ثروتمندترین شهر روزگاران قدیم بوده است؛ زیرا شهروندان آن ثروتمندترین مردمان زمان خود بودند. آن‌ها پی به ارزش‌ واقی پول برده بودند و برای به دست ‌آوردن پول، نگهداری آن و اینکه با پولشان به پول بیشتری برسند از اصول صحیح مالی استفاده می‌کردند.» موضوع کتاب حاضر، مسایل مالی و ثروت است. در این کتاب، نویسنده با الهام گرفتن از داستان‌های واقعی بابل قدیم، راه‌حل‌هایی برای برطرف کردن مشکلات مالی و دسترسی به ثروت در اختیار مخاطب قرارمی‌دهد. در این اثر، فرمول‌ها با زبانی ساده و برای همه نوشته شده‌اند.کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

ارسال دیدگاه

 Negzarrr

Negzarrr

این کتاب هم از اون دسته کتاب‌هایی که خیلی ساده و راحت و با بیان کردن داستان‌های جذاب و آموزنده سعی کرده تا دانش اقتصادی افراد رو بالا ببره و در راه مدیرت درآمدها و سرمایه بهشون کمک کنه و میتونم بگم در این راه خیلی موفق عمل کرده. اما یکی از شرط‌های مهم این قضیه آینه که فردی که داره کتاب رو مطالعه می‌کنه از لحاظ ذهنی آماده تغییر و پذیرش این حرف‌ها باشه.
در این کتاب مشکلات مالی افراد مختلفی که در شهر بابل سکونت دارند مطرح‌شده و سعی می‌شود در قالب یک داستان جذاب و دنباله‌دار شیوه‌های مدیریت مالی به خواننده آموزش داده شود.

کتاب با زندگی مرد ثروتمندی شروع میشه که مردم او را ثروتمندترین مرد بابل می‌دانند، روزی پادشاه بابل از این شخص دعوت میکنه تا به قصرش بره و از اون می‌خواد به دلیل شرایط بد اقتصادی بابل و شرایط نامناسب زندگی مردم راه‌های ثروتمند شدن را به مردم شهر آموزش بده. کارگاهی تشکیل میشه و افراد از گروه‌ها و طبقات مختلف اجتماعی در این کلاس حاضر میشن تا از زبان ثروتمندترین مرد بابل شیوه‌های کسب درآمد رو یاد بگیرن.

اون فرد ثروتمند سعی میکنه با ذکر چند مرحله و بیان خاطرات و تجربیاتش راه‌های ثروتمند شدن رو به بقیه یاد بده که ما این مراحل رو تک به تک در هر فصل از کتاب میخونیم و خب همونطور که قبلاً گفتم چون این موارد در قالب داستان بیان شدن، پذیرششون برای مخاطب خیلی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تره.
این مراحل خیلی ساده هستن و خب شاید همین سادگیشون باعث شده تا باور کردنشون مشکل بنظر برسه اما وقتی بهشون فکر می‌کنیم خیلی منطقی و کارآمده:
مثلاً:
1. اول باید راهی برای کسب درآمد پیدا کنیم

2. هر ماه حداقل 10 درصد از درآمدمون رو کنار بزاریم و بهش دست نزنیم و از مابقی درآمدمون برای خرج کردن استفاده کنیم

3. بعد از یک سال، تمام اون 10 درصد که در ابتدا خیلی مبلغ ناچیزی بنظر می‌رسیده اما در طول یک‌سال جمع شده و حالا مبلغ قابل توجهی هست رو در یک راه امن و مطمئن سرمایه‌گذاری کنیم تا ازین راه درآمد بیشتری کسب کنیم.

4. در طی این راه و موفقیت‌های بیشتر لازمه که هزینه‌های خودمون رو کنترل کنیم و از خرج‌های نابجا و غیرضروری دوری کنیم. باید یاد بگیریم که با مبلغی کمتر از درآمد خودمون زندگی را مدیریت کنیم.

5. با مدیرت هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری پس‌اندازها باید به فکر آینده هم بود و باید منابع درآمدی مشخص برای آینده فرزندان و دوران پیری خودمون فراهم کنیم، پس بیمه کردن خودمون و اعضای خانواده مون کار مهمی تلقی میشه.

6. و بطور کلی باید مراقب باشید که حتماً دارایی‌ها و پس‌اندازهای خودتون رو به روشی سرمایه گذاری کنید که کمترین ریسک رو داشته باشه و اصل سرمایه شما محفوظ بمونه، سرمایه گذاری که سود عادلانه‌ای داشته باشه یه سرمایه گذاری مناسب است.

1398-07-16

کتاب های مشابه