فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

خیره به خورشید نگریستن

علوم انسانی

مترجم : اورانوس قطبی‌نژاد
.

«آروین دیوید یالوم» روان‌پزشک وجودگرا (اگزیستانسیالیسم) و نویسنده‌ی آمریکایی است. اما بیشتر به‌عنوان نویسنده‌ی رمان‌های روان‌شناختی، به‌ویژه رمان مشهور «وقتی نیچه گریست» شهرت دارد. او جایزه‌ی انجمن روان‌پزشکی آمریکا را در سال ۲۰۰۲ دریافت کرد.
آروین یالوم، در این کتاب به شیوه‌ای بسیار هنرمندانه و با نگارشی ساده و روان، به گفته‌ی خودش می‌خواهد ترس از مرگ را با تمام بشر تقسیم کند، تا جایی که از تجربیات خودش برای ما بیان می‌کند و به خوانندگان راهکارهایی را برای سازگاری بهتر با این اضطراب می‌آموزد. درحقیقت پیام اصلی این کتاب نگریستن دقیق و آگاهانه به مسئله‌ی مرگ و زندگی است. او تلاش دارد در قالب زبانی روایی، خواننده را با تجربه و فلسفه‌ی مرگ آشنا سازد و او را از چنگال هراس از مرگ برهاند. یالوم از مطالعه‌ی وسیعی برخوردار است و جابه‌جا از کتاب‌های شاخص ادبیات جهان که به موضوع مرگ پرداخته‌اند و همچنین از فیلم‌های نامداران سینما در جهت بسط موضوع بهره می‌گیرد و به همه‌ی این‌ها، استفاده از اندیشه‌ی فلاسفه‌ی بزرگ دنیا و درمان‌های بالینی را می‌افزاید. به طوری که کتاب برای همه‌ی رده‌های سنی دل‌انگیز، جذاب و قابل استفاده و راهگشاست.
این کتاب اولین بار در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. در ایران نیز با ترجمه «نیکو غبرایی» انتشارات نیکو نشر و «اورانوس قطبی نژاد آسمانی» نشر قطره، به چاپ رسیده است.
سودابه امیریاروین‌دی. یالوم
اروین‌دی. یالوم اروین دیوید یالوم (به انگلیسی: Irvin David Yalom)، متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۳۱ در واشینگتن دی سی، آمریکا, روانپزشک وجودگرا و نویسنده آمریکایی است.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

قسمتی از کتاب

شما تجربه‌ی تلخ آگاهی از مرگ را به مسیری سوق دهید که زندگی‌تان را ارزشمندتر کند، با دیگران همدردی کنید، نوع دوستی را فراموش نکنید، همه‌چیز را عاشقانه و عمیقاً دوست بدارید و مدتی بعد ببینید که دیگر نگرانی در وجودتان نیست، آنچه مانده لذت است و عشق.

کتاب های مشابه