فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

کشتن مرغ مینا

ادبیات

مترجم : فخرالدین میررمضانی

کتاب کشتن مرغ مینا (مقلد) که از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ و برجسته‌ترین آثار ادبی جهان به شمار می‌رود، رمانی نوشته شده از خانم هارپر لی نویسنده آمریکایی است که در سال 1960 با تیراژ 5 هزار نسخه منتشر شد. این رمان چهار سال بعد، یعنی در سال 1964 توانست برنده جایزه پولیتزر (معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی در آمریکا) شود. از زمانی که این کتاب برای نخستین بار به چاپ رسید، تاکنون بیش از 40 میلیون نسخه از آن به فروش رفته و به بیش از 40 زبان زنده در دنیا ترجمه شده است.
اين كتاب برای نخستین بار در سال 1347 به فارسی ترجمه و منتشر شده است.کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

ارسال دیدگاه

 Maryam

Maryam

«کشتن مرغ مقلد» روایتی است از دنیای معصومانه کودکی در دل دنیای بی‌رحم و ظالمانه بزرگسالان. در دنیایی که آدم بزرگ‌ها مدام در پی قضاوت آدم‌های اطراف‌شون از روی رنگ پوست و ظاهر و محله و وضعیت زندگی و اصل و نسب خانوادگی و مال و ثروت هستند، کودکان با معصومیت و دل صاف و پاکی که دارند، آدم‌ها را از باطن و طینت آن‌ها می‌شناسند.
این کتاب سه شخصیت شیرین و دوست‌داشتنی دارد که خواندنش را لذت‌بخش می‌کند. اسکات و جیم که دو کودک باهوش و شیرین‌اند و پدرشان، آتیکوس که اینقدر پایبند اصول اخلاقی در خانه، در تربیت فرزندانش، و در بیرون از خانه و محیط کارش است که آدم بعد از آشنایی با چنین شخصیتی آرزو می‌کند که ای کاش می‌شد در هر جامعه‌ای چند صدتا پدر و وکیل مانند آتیکوس تکثیر کرد.
سه قسمت از کتاب تاثیر زیادی روی من داشت. نخست زمانی که آتیکوس مورد حمله جمعی از اهالی قرار می‌گیرد و بچه‌ها سر می‌رسند و اسکات با گفتن چند جمله بچگانه و ساده، همگی را متعجب می‌کند و اهالی به ناچار عقب‌نشینی می‌کنند و پدرش از خطری می‌رهاند.
قسمت دوم دادگاه هست که بااینکه فیلم این کتاب را ندیده‌ام ولی صحنه‌های مربوط به دادگاه در ذهنم خیلی پررنگ مانده است و موقع خواندن آن قسمت ها برایم نفس‌گیر بود.
قسمت سوم هم در انتهای کتاب و هنگام حمله به جیم و اسکات است که ضربان قلبم را به شدت بالا برده بود و نگران بودم بلایی سر بچه‌ها بیاید.

1398-07-10
 Maryam

Maryam

اگه بخوای با کسی تفاهم داشته باشی اول باید یاد بگیری به همه چیز از نقطه نظر او نگاه کنی.

1398-07-10
 Maryam

Maryam

اینکه صد سال شکست خورده‌ایم،دلیل این نیست که باز تقلا نکنیم.

1398-07-10
 Maryam

Maryam

اگرچه گاهی فوق‌العاده مشکله بچه جان،اگه کسی به تو لقب بدی داد،لازم نیست بهت بربخوره. این لقب به تو صدمه نمیزنه، برعکس نشون میده که خود گوینده از لحاظ اخلاقی چقدر فقیره

1398-07-10
 Maryam

Maryam

هرکس حق داره هرطور که می خواد فکر کنه و توقع داشته باشه که دیگران هم به عقایدش احترام بگذارند. اما من قبل از این که با دیگران زندگی کنم، باید بتونم با خودم زندگی کنم. وجدان آدم تنها چیزیه که نمی تونه تابع نظر اکثریت باشه.

1398-07-10

کتاب های مشابه