فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

تصویر دوریان گری

ادبیات

مترجم : رضا مشایخی
ویراستار: همایون جوانمردی

تصویر دوریان گری (The Picture of Dorian Gray) رمانی از اسکار وایلد است که در سال ۱۸۹۰ در ایرلند منتشر شد. این کتاب در ابتدا آنقدر که شایسته است مورد توجه قرار نگرفت، اما سال‌ها پس از مرگ اسکار وایلد نام او را بر سر زبان‌ها انداخت. تاکنون از روی این کتاب فیلم‌های زیادی ساخته شده است. در ایران ابوالحسن تهامی (نگاه)، رضا مشایخی (انتشارات جامی)، نیلوفر شیرازیان (نشر شکیب)، محسن سیلیمانی (افق)، داریوش شاهین (بوتیمار) و سیدحبیب گوهری راد (رادمهر) این کتاب را ترجمه کرده‌اند.
دوریان گری جوان زیبایی است که از دوست نقاشش می‌خواهد چهره‌اش را نقاشی کند، اما پس از دیدن پرتره‌ی خود و با فکر زوال و پیری در حسرت عمیقی فرو می‌رود. او آرزو می‌کند که جوانی‌اش جاودانه بماند و هرگز پیر نشود؛ این آرزو برآورده می‌شود، پیری تنها در آن نقاشی قابل مشاهده است، اما زندگی دوریان گری آزمون‌های تازه‌ای سر راهش قرار می‌دهد...
تصویر دوریان گری را می‌توان جز آثار فلسفی دسته بندی کرد که در آن نویسنده به گذر زمان و میل به جاودانگی، تأثیر آن بر زیبایی و به طور تمثیلی به تأثیر اخلاقیات بر زیبایی چهره‌ی انسان می‌پردازد. آنچه که روشن است زمان بر تازگی این اثر نفوذی نداشته است و این کتاب حدود ۱۲۰ سال پس از انتشارش در سال ۲۰۱۰ به عنوان کتاب سال در دابلین شناخته شد.
اکرم حیدری


داستان‌های انگلیسی - قرن ۱۹م.اسکار وایلد
اسکار وایلد «اسکار وایلد»، متولد ۱۶ اگتبر ۱۸۵۴ در ایرلند، شاعر، داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و نویسنده داستان‌های کوتاه ایرلندی بود. وی در تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۰۰، در سن ۴۶ سالگی درگذشت.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

قسمتی از کتاب

تنها ملاحت گذشته در این است که گذشت و تمام شد. اما زن‌ها این را نمی‌فهمند. نمی‌توانند این را بر خود هموار کنند که وقتی پرده افتاد، پرده افتاده و نمایش تمام شده است.

کتاب های مشابه