فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

آیین سخنرانی

علوم انسانی

مترجم : سوزان خدیو

کتاب آیین سخنرانی اثر روانشناس و نویسنده محبوب دیل کارنگی است. او در این کتاب به روش‌های دستیابی به مهارت سخنرانی پرداخته است.

سخنرانی یکی از آن مهارت‌هایی است که خیلی‌ها به‌واسطه شغلشان به آن نیاز دارند. خیلی از مردم شاید بارها سخنرانی کرده باشند اما هنوز قبل از شروع دچار استرس و اضطراب شوند و نتوانند جلسه را به‌خوبی اداره کنند. متنشان را فراموش کنند و به‌خوبی از عهده کارشان برنیایند. اما خوشبختانه سخنرانی هم مانند سایر مهارت‌ها با تمرین و دانستن اصول و روش‌های آن قابل یادگیری است. مطالب زیادی دراین‌باره موجود است. اما دیل کارنگی مانند سایر کتاب‌هایش در این اثر هم بسیار صمیمانه و بی‌تکلف و قابل‌فهم دراین‌باره سخن گفته است. او در تمام کتاب‌هایش از انسان‌هایی مثال می‌آورد که خود با آن‌ها آشنایی دارد. این مثال‌ها موضوع را برای مخاطبان قابل‌درک‌تر می‌نماید.
افراد موفق همیشه از قدرت سخنوری خوبی برخوردار هستند. داشتن اعتمادبه‌نفس و اینکه فردی بتواند بدون خجالت و استرس در مقابل جمعیتی سخن بگوید در ابتدا برای همه کار مشکلی به نظر می‌رسد. تسلط پیدا کردن بر نحوه سخن گفتن و حرکات، انتخاب درست کلمات و داشتن ارتباط چشمی با مخاطبان، انتخاب پوشش مناسب و نوع بیان مسائل، رسا و واضح بودن صدا و... همه این‌ها مسائلی هستند که افراد باید بیاموزند و با تمرین و ممارست آن‌ها را ملکه ذهن خود سازند. آنگاه می‌توانند در هر جمعی راحت و بی‌دغدغه به سخنرانی موثر بپردازند.دیل کارنگی
دیل کارنگی دیل هاریسون کارنگی ( Dale Harbison Carnegie) متولد ۲۴ نوامبر ۱۸۸۸، یک نویسنده و سخنران آمریکایی توسعه دهنده‌ی درس‌هایی در زمینه‌ی پیشرفت شخصی، فروشندگی و سخنرانی در جمع بود.وی در ۱ نوامبر ۱۹۵۵ درگذشت.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

کتاب های مشابه