فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

7 روایت خصوصی از زندگی سیدموسی صدر

علوم انسانی

مترجم :

کتاب «۷ روایت خصوصی از زندگی سید موسی صدر» مجموعه گفت‌وگویی با نزدیکان امام موسی صدر است که به قلم «حبیبه جعفریان» روایت شده است.
پری خانم (همسر امام)، صدری (صدرالدین صدر، فرزند ارشد امام)، حورا (دختر ارشد امام)، علی صدر (برادر امام)، خواهرها (طاهره، فاطمه، ربابه و زهرا صدر)، خواهر هشتم (فاطمه صدرعاملی، خواهرزاده امام) و ام غیاث (دوست خانوادگی) عناوین ۷ روایت این کتاب است که هر کدام از نگاه خود امام موسی صدر را توصیف کرده و بخشی از خاطرات خود را گفته‌اند. سخنان ملیحه (کوچک‌ترین فرزند امام) نیز با عنوانِ روایتِ بعد، در این کتاب آمده است.
بخش‌هایی از گفت‌وگوی نویسنده با آیت‌الله موسوی اردبیلی از دوستان و هم‌درسان امام موسی صدر، به عنوان مقدمه کتاب استفاده شده است.
آیت الله موسوی اردبیلی درباره ویژگی‌های امام موسی صدر می‌گوید: «از امتیازات آقا موسی یکی هم این بود که خیلی خوش‌برخورد بود. با غیر طلبه همان‌طور برخورد می‌کرد که با طلبه. در حالی که آن زمان بسیاری از روحانی‌ها اصلاً غیر روحانی را قبول نداشتند. تنها معممین را جزو علما می‌دانستند. استاد دانشگاه را تحویل نمی‌گرفتند. در همان زمان تعداد رفقای غیر طلبهٔ آقا موسی بیش از رفقای طلبه‌اش بود. با دانشجوها، استادهای دانشگاه، شاعرها و نویسنده‌ها بسیار رفیق بود. غیر از او هرکس بود و این کارها را می‌کرد، متهم می‌شد. لعن و طعن می‌شد ….»
کتاب «۷ روایت خصوصی» به همت انتشارات موسسه امام موسی صدر با همکاری انتشارات سپیده باوران منتشر شده است.حبیبه جعفریان
حبیبه جعفریان حبیبه جعفریان (زادهٔ ۸ دی ۱۳۵۳ در مشهد) نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی است.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار