فیلتر نویسنده

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران نویسنده

اسپنسر جانسون

اسپنسر جانسون

تولد : پاتریک اسپنسر جانسون متولد ۲۴ نوامبر ۱۹۳۸ فیزیکدان و نویسنده آمریکایی بود که عمدتاً به دلیل کتاب‌های روانشناسانه اش که در زمینه‌هایی همچون شیوه‌ی زندگی هستند (مانند:چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد) شهرت دارد. وی ۳ ژوئیه ۲۰۱۷ در سن 78 سالگی پس از مبارزه‌ای طولانی با سرطان لوزالمعده از دنیا رفت.

پدر اسپنسر جانسون معمار و در کار ساختمان بود و مادرش آموزگار. اسپنسر جانسون در لس آنجلس بزرگ شده بود و در رشته روانشناسی لیسانس گرفت و بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته روانشناسی از دانشگاهی در جنوب کالیفرنیا، مقام M.D را از رویال کالج در ابرلند دریافت نمود و دستیاری پزشکی را در مایو کلینیک و مدرسه هاروارد مدیکال کامل نمود. وی در کنار پزشکی به نویسندگی به سبکی ساده و روان روی آورد؛ و کتاب‌های کوتاه برای بیماران خود نوشت تا به آنها کمک کند.
دکتر اسپنسر جانسون یکی ازمحبوب ترین و بزرگترین نویسنده‌های جهان در حوزه روانشناسی می‌باشد. او به تنهایی و در بعضی از موارد با همکاری کن بلانچارد کتاب‌های موفقی را به بازار عرضه نموده است. میلیون‌ها نفراز خوانندگان کتابهای او توانسته‌اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنند.
از اسپنسر جانسون در روزنامه بین المللی یو اس ای تودی با عنوان «پادشاه تمثیل» نام برده شده چرا که توانایی فهم موضوعات پیچیده را داشته و می‌تواند پاسخ‌های ساده و کارا برای این موضوعات پیچیده ارائه دهد.
دکتر اسپنسر جانسون، نویسنده کتاب پرفروش «چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد» در سن ۷۸ سالگی در جولای سال ۲۰۱۷ پس از مبارزه‌ای طولانی با سرطان لوزالمعده از دنیا رفت.

آثار
1. کتاب کسی پنیر مرا جابه‌جا کرده‌است؟
2. کتاب اولین فروشنده بزرگ دنیا
3. کتاب بله یا خیر
4. کتاب هدیه (زمان حال)
5. کتاب مدیر یک دقیقه‌ای
6. یک دقیقه برای خودتان
7. مادر یک دقیقه‌ای
8. پدر یک دقیقه‌ای
9. معلم یک دقیقه‌ای
10. گفتگوی یک دقیقه‌ای
11. قله‌ها و دره‌ها