فیلتر نویسنده

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران نویسنده

دیل کارنگی

دیل کارنگی

تولد : دیل هاریسون کارنگی ( Dale Harbison Carnegie) متولد ۲۴ نوامبر ۱۸۸۸، یک نویسنده و سخنران آمریکایی توسعه دهنده‌ی درس‌هایی در زمینه‌ی پیشرفت شخصی، فروشندگی و سخنرانی در جمع بود.وی در ۱ نوامبر ۱۹۵۵ درگذشت.

دیل کارنگی در سال ۱۸۸۸ در مری‌ویل، میزوری، در خانواده‌ای فقیر و کشاورز چشم به جهان گشود. او پسر دوم ویلیام کارنگی (۱۵ فوریه ۱۸۵۲ تا ۱۸ می ۱۹۴۱) و آماندا الیزابت هاریسون (۲۱ فوریه ۱۸۵۸ تا ۴ دسامبر ۱۹۳۹) بود. هنگامی که او کودکی خردسال بود خانواده‌ی او به بلتون، میزوری نقل مکان کردند.

بعدها او در کالج ایالتی آموزگاران وارنزبرگ، میزوری مشغول به تحصیل شد. اولین شغل او بعد از دانشگاه فروش دوره‌های مکاتبه‌ایِ آموزشی به دامداران بود. پس از آن وی به فروش گوشت خوک، چربی خوک و صابون روی آورد. دیل در گسترش حوزه‌ی تجارتش در شمال اوماها و نبراسکا بسیار موفق بود.

دیل بعد از پس‌انداز کردن ۵۰۰ دلار (۱۲۷۰۰ دلار امروزی) فروشندگی را در سال ۱۹۱۱ رها کرد تا به آرزوی دیرینه‌اش که تدریس و سخنرانی در شاتاوکاوا (جنبش سواد آموزی برای بزرگسالان) بود برسد؛ ولی سرانجام او از آکادمی آمریکایی هنرهای تجسمی در نیویورک سر درآورد. او در کار خود در بازیگری کم‌وبیش موفق بود. نوشته‌ها حاکی از آن‌است که او نقش (دکتر هارتلی) را در نمایش (Polly of the circuss) بازی کرده‌است. دیل بعد از پایان پروژه به نیویورک بازگشت و سرانجام در تاریخ ۱ نوامبر ۱۹۵۵ در منزل شخصی‌اش در نیویورک درگذشت.

کتاب‌شناسی
1. آیین زندگی(چگونه تشویش و نگرانی را از خود دور کنیم)
2. آیین دوست یابی (نام اصلی: چگونه می‌توان دوست یافت و در مردم نفوذ کرد؟)
3. آیین سخنرانی
4. هنر تکلم عمومی
5. تکلم عامیانه:دوره آموزش استاندارد مدارس آمریکا
6. تکلم عمومی برای موفقیت
7. لینکون، ناشناخته
8. واقعیت‌های ناشنیده افراد معروف
9. پنج دقیقه بیوگرافی
10. چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم؟
11. تراژدی فرزانگی دوران‌ها
12. راه ساده و سریع برای تأثیر سخن

و ...

نوشته ای از دیل کارنگی

فرصت را سفت بچسبید! زندگی، سراسر یک فرصت است. آنها که بیشترین پیشروی‌ها را می‌کنند، کسانی هستند که خواسته‌اند چنین کنند و دلش را هم داشته‌اند.