فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

داستان زندگی من

ادبیات

مترجم : زهره مستی

کتاب زندگی من (به روسی (Моя жизнь اثر آنتوان چخوف (۱۹۰۴-۱۸۶۰) نویسنده و نمایش‌نامه‌نویس روسی است که او را بهترین داستان‌کوتاه‌نویس و پس از شکسپیر، بزرگ‌ترین نمایشنامه‌نویس جهان می‌دانند. این کتاب از سوی ناشران مختلفی منتشر شده، از جمله آفرینگان (احمد گلشیری)، آسو (فرشته افسری)، نوید ظهور (زهره مستی)، امیرکبیر و انتشارات علمی و فرهنگی (جهانگیر افکاری).
در کتاب «زندگی من» سرگذشت شخصی به نام میخاییل پولوزنف حکایت می‌شود که فرزند معماری سرشناس در یکی از شهرهای روسیه است. پدر میخاییل خیلی به اجدادش افتخار می‌کند و برای پسرش مشاغلی اداری دست و پا می‌کند، در حالی که میخاییل بر خلاف خانواده‌ی اشرافی‌اش، از کارهای تن‌پرورانه بیزار است و به کارگری می‌پردازد. به تدریج تحمل خانه برای او سخت می‌شود، لذا از خانه فرار می‌کند و با دختری به نام ماریان آشنا می‌شود...
کتاب زندگی من داستان بلندی است که به زبان چخوف و در ارتباط با خودش نوشته شده وما را با زندگی این نویسنده‌ی بزرگ آشنا می‌کند. این کتاب از رمان‌های تاثیرگذار چخوف و جزو آثار مشهور ادبی جهان است که رئالیسم خاص او در این اثر دیده می‌شود. نویسنده در این اثر به نقد ظاهر و باطن انسان‌ها پرداخته و برخی صفات آدمی را تحسین می‌کند.
فرناز ابراهیمی

داستان‌های روسی - قرن ۱۹م.
۱۵۲ صفحهآنتوان چخوف
آنتوان چخوف آنتوان چخوف (Anton Chekhov) متولد ۲۹ ژانویه ۱۸۶۰، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجسته‌ی روس است. وی در ۱۵ ژوئیه ۱۹۰۴ در سن ۴۴ سالگی درگذشت.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

قسمتی از کتاب

نمی‌فهمیدم اون شصت هزار نفر آدم شهرنشین برای چی زندگی می‌کردن؟ چرا انجیل می‌خوندن؟ برای چی دعا می‌خوندن؟ چرا کتاب و مجله می‌خوندن؟ حالا که اینا مثل همون صد یا سیصد سال پیش هنوز بویی از آزادی نبردن و به همون تاریکی روح دچار بودن، این همه گفته و نوشته چه حاصلی براشون داشته؟ یه عمر زندگی می کنن اما هِرّ رو از بِر تشخیص نمی‌دن.
این شصت هزار آدم ساکن شهر تا روز مرگشون درباره حقیقت، درباره ترحم و خیلی چیزهای دیگه این همه شنیدن و خوندن، اما از صبح تا شب به دروغ‌هاشون ادامه میدن، همدیگه رو به صلابه می‌کشن، اما از آزادی مثل دشمن خودشون می‌ترسن و نفرت دارن.