فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

مردی به نام اوه

ادبیات

مترجم : فرناز تیمورازف

فردریک بکمن نویسنده‌ی ۳۸ ساله سوئدی، یکی از موفق‌ترین نویسنده‌های حال حاضر دنیاست. او سال ۲۰۱۲ اولین کتابش، یعنی «مردی به نام اُوه» را نوشت. این کتاب برای او اقبالی خاص به همراه داشت، به طوری که نام بکمن عالم‌گیر شد و کتابش را به ۳۰ زبان دنیا ترجمه کردند.

اُوه پیرمرد بداخلاق ۵۹ ساله‌ای‌ست که به تازگی همسرش را از دست داده. از دید او زندگی‌اش قبل از آشنایی با همسرش و بعد از فوت او، «زندگی» نبوده، برای همین هرروز به مزار او سر می‌زند و امیدوار است زودتر به او بپیوندد. در این راه حتی تصمیم به خودکشی می‌گیرد، اما هربار حوادثی رخ می‌دهد که مانع او می‌شود. در این بین همسایه‌ی جدیدی به آن حوالی اضافه می‌شود که همسرش زنی ایرانی به نام پروانه است. ورود پروانه به داستان، حال و هوای اثر را عوض می‌کند و رابطه‌ای پدر فرزندی بین آنها شکل می‌گیرد... جالب است بدانید که همسر خود بکمن، نویسنده‌ی کتاب هم ایرانی است.

بکمن در اين رمان تراژيک-کميک احساساتی مانند عشق و نفرت را به زيبايی به تصوير می‌کشد و انسان و جامعه‌ی مدرن را در لفاف طنزی شيرين و جذاب نقد می‌کند. مجله‌‌ی آلمانی اشپیگل درباره‌ی «مردی به نام اُوِه» نوشته است: «کسی که از این رمان خوشش نیاید، بهتر است هیچ کتابی نخواند!»

مردی به نام اُوِه تاکنون به بيش از سی زبان دنيا ترجمه شده و ميليون‌ها نسخه از آن به فروش رسيده. این کتاب را انتشارات چشمه با ترجمه‌ی حسین تهرانی، انتشارات نون با ترجمه‌ی فرناز تیمورازف، انتشارات آتیسا با ترجمه‌ی اسدالله حقانی و انتشارات آوای چکامه با ترجمه‌ی مهسا دوستدار منتشر کرده است.فردریک بکمن
فردریک بکمن کارل فردریک بکمن (Carl Fredrik Backman) (متولد دوم ژانویه ۱۹۸۱ در استکهلم) نویسنده و وبلاگ‌نویس سوئدی‌ است.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

قسمتی از کتاب

مرگ اتفاق شگفت‌انگیزی است. با این که مرگ یکی از انگیزه‌های زندگی است، اما اکثر مردم طوری زندگی و رفتار می‌کنند که گویی مرگ هرگز وجود ندارد. برخی که بعد از گذشت سال‌ها نسبت به آن بیدار می‌شوند، به زندگی کردن علاقمندتر می‌شوند؛ برخی دیگر دائما فکرشان درگیر آن است تا لحظه‌ی مرگ فرا برسد، اما بیش‌تر ما از آن واهمه داریم. علت این ترس، جدایی ما از عزیزانمان است.

ارسال دیدگاه

 Sepid

Sepid

کتاب مردی به نام اوه اثر فردریک بکمن، کتاب بسیار جذابی است.من کتاب صوتی این اثر را گوش دادم و واقعا از آن لذت بردم.داستان درباره پیرمردی ۵۹ ساله به نام اوه است که به تازگی همسرش را از دست داده. از دید او زندگی‌اش قبل از آشنایی با همسرش و بعد از فوت او، «زندگی» نبوده، برای همین هرروز به مزار او سر می‌زند و امیدوار است زودتر به او بپیوندد. در این راه حتی تصمیم به خودکشی می‌گیرد، اما هربار حوادثی رخ می‌دهد که مانع او می‌شود. در این بین همسایه‌ی جدیدی به آن حوالی اضافه می‌شود که همسرش زنی ایرانی به نام پروانه است. ورود پروانه به داستان، حال و هوای اثر را عوض می‌کند#کتاب_ناتمام

1399-01-09
 golbahar_bookish

golbahar_bookish

اوه(ove)،تو زندگیش برای خودش یه سری قانونایی گذاشته که حتما باید براساس اونها زندگی کنه..چون دلتنگ مرحوم زنش هست اوه تصمیم به مرگ میگیره که به ملاقات زنش بره ولی هرروز با یه اتفاقی مجبور میشه مرگش رو تاخیر بندازه.
در همسایگی اوه یه خانم ایرانی به نام پروانه زندگی میکنه که خیلی باحاله و نویسنده خیلی خوب تونسته شخصیتش رو به تصویر بکشه

1398-12-28
 golbahar_bookish

golbahar_bookish

وقتی کسی را ازدست می دهید دلتان برای خاطرات عجیبش تنگ میشود.دلتان برای چیزهای کوچکش تنگ میشود

1399-01-05
 golbahar_bookish

golbahar_bookish

آدم همانی است که هست و آدم کاری را میکند که میتواند بکند گرچه میتواند انجام ان را دست یک ادم دیگر بسپارد.

1399-01-05
 golbahar_bookish

golbahar_bookish

وقتی ادم میتوانست همه چیز را یکهو بخرد،دیگر چه چیزی ارزش داشت؟دیگر یک ادم چه ارزشی داشت؟

1399-01-05
 golbahar_bookish

golbahar_bookish

سرنوشت از نظر زنش"چیزی بود" از نظر اوه"شخصی".

1398-12-28
 golbahar_bookish

golbahar_bookish

در چالش #کتاب_ناتمام این کتاب را مرور کردم.

1398-12-28

کتاب های مشابه