فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

قصه های مجید

ادبیات

مترجم :

کتاب «قصه‌های مجید» اثری به یاد ماندنی نوستالژیک است که اولین بار در سال 1353 منتشر شد. «هوشنگ مرادی کرمانی» این مجموعه را ابتدا برای رادیو نوشت که اجرای آن پنجشنبه‌ها روی آنتن می‌رفت و «ژاله علو» در این نمایش نقش «بی‌بیِ» داستان را ایفا می‌کرد. قصه‌های مجید، بعد از انقلاب چاپ و در سال 1364 «کتاب برگزیده‌ی سال» شد. این کتاب تاکنون بیش از سی بار تجدید چاپ و برمبنای واقعیت از زندگی هوشنگ مرادی کرمانی نگاشته شده است.

با اقتباس از این کتاب در اسفندماه سال 1369، مجموعه‌ا‌ی تلویزیونی به کارگردانی «کیومرث پوراحمد» ساخته و در سال 1371 از شبکه‌ی اول پخش شد. این مجموعه مخاطبان بسیار زیادی اعم از کودک و بزرگسال داشت و در آن «پروین دخت یزدیان» مادر کیومرث پوراحمد در نقش بی‌بی و «مهدی باقربیگی» در نقش مجید، ایفای نقش کردند. موسیقی این سریال نیز اثری ماندگار از «ناصر چشم‌آذر» است.

این کتاب موفق به کسب جایزه‌های داخلی بسیاری از جمله: کتاب برگزیده‌‌ی شورای کتاب کودک 1362 و 1360، کتاب برگزیده‌ی سال 1364، کتاب برگزیده‌ی مجله‌ی سروش نوجوان 1365، کتاب برگزیده‌ی مجله‌ کیهان بچه‌ها 1367، کتاب برگزیده‌ی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1368 شده است.کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

کتاب های مشابه