فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

پینوکیو آدمک چوبی

کودک و نوجوان

مترجم : صادق چوبک
نقاش: ریچارد فلوتیه

کتاب «پینوکیو» یکی از آثار برجسته و منحصربه‌فرد نویسنده ایتالیایی؛ «کارلو کلودی» به شمار می‌رود. قابل‌ذکر است که این کتاب تا مدت‌های در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های ایتالیایی قرار گرفت تا جایی که بخش‌هایی از آن در برنامه درسی مدارس مختلف ایتالیا قرار گرفت.
کتاب پینوکیو از چند شخصیت اصلی به نام‌های پدر ژپتو، پینوکیو، روباه مکار، گربه نره، فرشته مهربون و نهنگ پیر برخوردار است.کتاب صوتی پینوکیو هم به کودکان و هم به بزرگ‌سالان پیشنهاد می‌گردد، زیرا این کتاب هم از داستانی جذاب برای کودکان برخوردار است و هم نکات و احساسات ژرفی برای بزرگ‌سالان.
قابل‌ذکر است که براساس این کتاب به دفعات مکرر فیلم‌ها و نمایش‌های خیمه‌شب‌بازی زیادی ساخته شده است. از جمله فیلم‌های ساخته شده براساس این کتاب می‌توان به اوتیک کوچولو، ماجراهای ژپتو، داستان واقعی پینوکیو، هوش مصنوعی، هزارتوی پینوکیو و... اشاره نمود.
کتاب پینوکیو روایتگر زندگی پیرمردی تنهاست که به همراه گربه و دارکوب خود زندگی می‌کند. او از طریق نجاری و با ساخت وسیله‌های چوبی امرارمعاش می‌کند. پیرمرد هیچ بچه‌ای ندارد، به همین دلیل او تصمیم می‌گیرد تا عروسکی چوبی بسازد، پیرمرد اسم عروسک چوبی را پینوکیو گذاشته و ازآن‌پس آن عروسک را به عنوان فرزند نداشته‌اش قبول می‌کند.
پیرمرد در آرزوی داشتن پسری واقعی است و از طرفی پینوکیو نیز آرزو دارد که به پسری واقعی تبدیل شود. در ادامه داستان فرشته‌ای متوجه آرزوی پیرمرد و پینوکیو می‌شود و بنابراین با جان بخشیدن به این عروسک، آرزوی هر دوی آن‌ها را محقق می‌سازد.
پیرمرد همچون دیگران پدران، فرزند خود را برای ادامه تحصیل می‌فرستد، پینوکیو بچه‌ای شیطون و درعین‌حال بسیار ساده و خوش‌قلب است. یک روز در راه مدرسه روباهی مکار بر سر راه او قرار می‌گیرد و فریب و حقه پینوکیو را به همراه خود به یک نمایش خیمه‌شب‌بازی می‌برد.
روباره مکار، پسرک بیچاره را به صاحب خیمه‌شب‌بازی می‌فروشد. پینوکیو نیز به ناچار در آنجا می‌ماند، اما به‌مرورزمان به ستاره نمایش‌های خیمه‌شب‌بازی تبدیل می‌شود و پس از جمع‌کردن مقدار زیادی پول از طریق نمایش‌ها تصمیم می‌گیرد که به خانه بازگردد، اما بار دیگر فریب روباه مکار را می‌خورد...کارلو کلودی
کارلو کلودی کارلو لورنزینی (Carlo Lorenzini) با نام ادبی کارلو کلودی (Carlo Collodi)، متولد ۲۴ نوامبر ۱۸۲۶، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان اهل ایتالیا بود.وی در تاریخ ۲۶ اکتبر ۱۸۹۰ در فلورانس ایتالیا درگذشت.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار

کتاب های مشابه