فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

عروسک فرنگی

ادبیات

مترجم : بهمن فرزانه

کتاب عروسک فرنگی اثر آلبا دسس پدس است. این کتاب ماجرای یک مشاور حقوقی به نام جولیو بریجنی می‌باشد که بر اساس هوا و هوس به سمت یک دختر به نام ایوانا کشیده می‌شود. داستانی روان و جذاب و شنیدنی.

این رمان ماجرای زندگی جولیو بریجنی وکیل و مشاور حقوقی موفق که در سن چهل‌سالگی به سر می‌برد را به تصویر کشیده است و آقای بریجنی که تاکنون ازدواج‌نکرده و به لحاظ مالی هم در جایگاه بالایی قرار دارد در یک کافه دختری 17 ساله را می‌بیند دختری با ظاهری معمولی به نام ایوانا و به‌شدت گلویش پیش او گیر می‌کند. او شبانه‌روز به فکر دختر است و بااینکه عاشق او نیست اما برای به دست آوردنش به خواستگاری او می‌رود. هدف او تنها نزدیک شدن به دختر و جلب اعتماد اوست اما ماجرا به شکلی دیگر رقم می‌خورد و داستان یک پایان‌بندی غافلگیرکننده و هیجان‌انگیز دارد. این داستان چندان به شخصیت و درون اشخاص وارد نشده چراکه از دید دانای کل محدود روایت‌شده است. البته این دانای کل از ذهنیات شخصیت اصلی داستان باخبر است. داستانی مرد ستیز که از زبان شخصیت‌ها عنوان می‌کند که مردها تنها به دنبال هوا و هوس هستند و نویسنده در جای‌جای کتاب می‌خواهد این عقیده‌اش را بیان کند. در ایران فیلمی با همین نام و با اقتباس از این کتاب ساخته‌شده است. در این کتاب شاهد خرده روایت‌های زیادی نیز هستیم. این کتاب متنی ساده و روان دارد. در آن از آداب و فرهنگ جالب قسمت‌های مختلف ایتالیا سخن گفته‌شده که می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد.آلبا د سس‌پدس
آلبا د سس‌پدس آلبا دسس پدس روزنامه نگار و نویسنده ایتالیایی در ۱۱ مارس ۱۹۱۱ در رم ایتالیا بدنیا آمد و در 14 نوامبر 1997 درگذشت.

کتاب صوتی

نوار
نوار
لینک خرید از نوار