فیلتر کتاب

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران کتاب

سه دختر حوا

ادبیات

مترجم :
.

سه دختر حوا (Three Daughters of EVE) اثر الیف شافاک (الیف شفق) رمان‌‌‌نویس مشهور ترک است. این نویسنده که نامی آشنا در ادبیات جهان دارد، کارهایش بارها به زبان‌‌‌های مختلفی ترجمه شده و در زمره‌‌‌ی پرفروش‌‌‌ترین کتاب‌‌‌ها در نقاط جهان قرار گرفته است. از آثار او که در ایران هم با استقبال زیادی مواجه شده است رمانی به نام ملت عشق است که آوازه‌‌‌ی جهانی نیز دارد. رمان سه دختر حوا در سال 1397 منتشر شده است. مترجمان این اثر صابر حسینی (نشر نیماژ)، سونیا سینگ (نشر منوچهری)، اکرم غفاروند (نشر فکرآذین)، مریم طباطبایی‌‌‌ها (نشر نون) و منا زنگنه ( نشر معیار اندیشه) می‌‌‌باشند.
سه دختر حوا داستان زندگی سه دختر به نام‌های پری، مونا و شیرین است. پری میان عشق و باورهایش و بین درست و غلط هر کدام قرار گرفته است. جست‌وجو برای درک مفهوم زندگی و عشق او را به مسیرها و ماجراهای تازه و مختلفی می‌‌‌کشاند... .
شافاک در این رمان درباره‌‌‌ی زنان ترکیه و خواسته‌‌‌های آن‌‌‌ها در موضوعاتی مانند عشق و چالش‌‌‌های پیش رویش و شکست‌‌‌هایی که در زندگی واقعی رخ می‌‌‌دهد، نوشته است. همچنین در این رمان سیاسی، اجتماعی دل‌‌‌مشغولی‌‌‌های دختران و زنان شرقی در برخورد با افکار و سبک‌‌‌های جدید زندگی را روایت می‌‌‌کند. رمان سه دختر حوا از زندگی سه دختر یکی مومن، یکی گناهکار و دیگری سردر گم روایت می‌‌‌شود که هر کدام جذابیت خاصی به داستان بخشیده‌‌‌اند.

فرناز ابراهیمیالیف شافاک
الیف شافاک الیف شافاک یا الیف شفق، متولد ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ در فرانسه، نویسنده‌ی ترک‌تبار است.

قسمتی از کتاب

او تمام احساساتش را با یک خمیر چسبناک قاطی کرد و در خیالش آن را روی خدا ریخت. بفرمایید، پخت! در تنور ذهنش، به آرامی پف کرد، وسطش ترک خورد و گوشه‌هایش سوخت. زمانی که دوستانش به راحتی و سبکی بادبادک‌هایی بودند که هوا می‌کردند... نازپری نلبنتگلو، کودکی به شدت احساساتی و درون‌گرا، سخت به دنبال خدا بود.