فیلتر نویسنده

(نوشتن یک کلمه از عنوان کافیست)

لک لک بوک

برترین کاربران نویسنده

جوجو مویز

صفحات اجتماعی

جوجو مویز

تولد : جوجو مویز (به انگلیسی: Jojo Moyes) (متولد ۴ اوت سال ۱۹۶۹ در لندن، انگلستان) روزنامه‌نگاری انگلیسی است که از سال ۲۰۰۲ به نوشتن رمان‌های عاشقانه مشغول است.

پائولین سارا جو مویز در ۴ اوت سال ۱۹۶۹ در لندن، انگلستان متولد شد. او در رویال هالووی دانشگاه لندن و کالج نیو بدفورد دانشگاه لندن تحصیل کرد.
جوجو مویز در سال ۱۹۹۲ برنده یک بورس مالی از روزنامه ایندیپندنت برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری در دانشگاه شهر (City University) در لندن شد. او پس از آن به مدت ۱۰ سال (به جز یک سالی که در هنگ کنگ برای ساندی مورنینگ پست کار می‌کرد)، در سمت‌های مختلف برای روزنامه ایندیپندنت کار کرد و در سال ۱۹۹۸ دستیار سردبیر اخبار شد و در سال ۲۰۰۲ مسئول بخش هنر و رسانه شد.
جوجو مویز در سال ۲۰۰۲ به رمان‌نویسی تمام وقت بدل گردید و اولین کتاب او با عنوان باران پناه دهنده منتشر شد. او همچنان به نوشتن مقالات برای روزنامه دیلی تلگراف مشغول است.
جوجو مویز یکی از معدود نویسندگانی است که تا کنون دو بار موفق به دریافت جایزه سال رمان عاشقانه از انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه شده‌اند. او اولین بار در سال ۲۰۰۴ برای رمان میوه خارجی و بار دوم در سال ۲۰۱۱ برای رمان آخرین نامه از معشوق خود برنده این جایزه شد.
جوجو مویز در یک مزرعه در گریت سمپفورد، با شوهر روزنامه نگارش، چارلز آرتور و سه فرزند خود زندگی می‌کند.

آثار
۱. باران پناه دهنده (۲۰۰۲)
۲. میوه خارجی (۲۰۰۳) (منتشر شده در ایالات متحده با عنوان Windfallen)
۳. مرکز فروش طاووس (۲۰۰۴)
۴. کشتی عروس ها (۲۰۰۵)
۵. خلیج نقره‌ای (۲۰۰۷)
۶. موسیقی شب (۲۰۰۸)
۷. اسب رقاص (۲۰۰۹)
۸. آخرین نامه از معشوقت (۲۰۱۰)
۹. من پیش از تو (۲۰۱۲)
۱۰. ماه عسل در پاریس (۲۰۱۲)
۱۱. دختری که تو پشت سرت جا گذاشتی (۲۰۱۲)
۱۲. یک به علاوه یک (۲۰۱۴)
۱۳. پس از تو (۲۰۱۵)
۱۴. تک و تنها در پاریس (۲۰۱۷)
۱۵. باز هم من (۲۰۱۸)

نوشته ای از جوجو مویز

«نمی‌دونین پایین‌اومدن و سقوط‌کردن چقدر آسونه. وقتی می‌فهمی که پایینِ پایینی و هیچ‌کی دوروبرت نیست. مثل یه خواب می‌مونه که یهو نمی‌فهمی از کجا سر درآوردی. بعد یهو می‌بینی هیچ‌کی رو نداری که کمکت کنه یا نه حتی دلداری‌ت بده که آره می‌تونی برگردی و حرفاش یه نوری باشه تو قلبت که می‌شه برگشت. تو اون پایین، تو اون تاریکی محض دوست داری داد بزنی: «لعنتی‌ها، من هنوز زنده‌م.»

جوایز جوجو مویز

  • جایزه سال رمان عاشقانه از انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه

  • جایزه سال رمان عاشقانه از انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه

کتاب های جوجو مویز